Статистика сайту

Создание сайтов

Головна Уроки Математика Математика. 1 клас. Склад числа 7. Дні тижня

Математика. 1 клас. Склад числа 7. Дні тижня

Мета уроку. Роздивитися всі варіанти складу числа 7, вчити складати приклади на додавання і віднімання на основі складу числа 7, ознайомити з назвами днів тижня, розвивати увагу, вміння оцінювати спосіб виконання завдання, виховувати бажання допомагати, піклуватися про інших.


Хід уроку

І. Організаційний момент уроку.
          Пролунав дзвінок, розпочавсь урок.
          Один до одного поверніться,
          Один одному всміхніться,
          І за парти опустіться.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні ми мандруватимемо казковими стежинами, допомагаючи героям казок зберегти свої казки цікавими для дітей і кольоровими. А хто допоможе нам подорожувати по країні казок, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку
           Довгі пальчики кругленькі,
           Сині, жовті, червоненькі.
           На папері походили,
           Кольори свої лишили.
           Звуться пальчики оці - …(кольорові олівці) (слайд 2)
Олівці допоможуть нам врятувати від злої чаклунки казки, які пов’язані з числом 7.  Чаклунка вирішила знищити ці казки. А хто з вас знає ці казки, назвіть їх. ( Білосніжка та сім гномів, Вовк та семеро козенят, Казка про сплячу царівну та сімох богатирів, Квітка-семицвітка)
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.
Покажемо чарівним олівцям, чого ми вже навчилися.
1.    Робота в парах.
*викладіть числа по порядку від 1 до 7
*порівняйте числа, поставте знаки «більше, менше, дорівнює»
4 і 5,          3 і 2,           1 і 7,       7 і 6,        5 і 7,           7 і 7
2.Виконаємо усні обчислення. (слайд 3) Розв’язавши приклади, ми допоможемо королевичу Єлисею знайти прекрасну принцесу з казки про мертву царівну та сімох богатирів. (слайди 4,5)
3.МОЛОДЦІ! Але ж треба довести , що ми вміємо гарно писати чарівну цифру 7.
•    Хвилинка каліграфії. Написання цифри 7.
                                            Фізкультхвилинка
В казці весело й цікаво
Гномів семеро жило.
Вранці – рано за порядком
Шикувались на зарядку.
Тупотіли всі ногами
І хитали головами,
Нахилились вліво-вправо
Та цього іще замало –
І стрибали, і кружляли,
Присідали й піднімались,
Головами всі хитали
Й працювати починали.

ІV. Вивчення нового матеріалу.
1.    Склад числа 7.
До якої казки привели нас кольорові олівці? Так, це казка «Білосніжка та сім гномів» (слайд 5)
Гноми у казці постійно сперечаються, не можуть, навіть, розсістися за столом. Допоможемо Білосніжці помирити гномів і розсадити їх. І зла чаклунка нічого не зможе зробити поганого з героями цієї казки. (слайди 6 - 8)
2.    Первинне закріплення. Підручник, ст.34. №1,2
3.    Закріплення знань про склад числа 7. (слайд 9 або 10 )

          Фізкультхвилинка
Кольорові олівці в піжмурки гуляли
І голівоньки свої весело ховали.
Ось так, ось так –
Весело ховали!

  1.  Знайомство з назвами днів тижня. Цікавинки про магію числа 7. (слайди 11-12)
    5.    Робота за підручником (ст.34, № 5,6)

V. Закріплення знань. Самостійна робота. (слайд 13) Якщо ми правильно обчислимо приклади, які є у чарівної Квітки-семицвітки, то зла Чаклунка не подолає цю добру і цікаву казку.
1. Розв’язання прикладів, починаючи з приклада із зірочками.
2. Самоперевірка. Відповіді на дошці відкриваються вчителем пізніше.

VІ. Підсумок уроку. Ми добре попрацювали. Нам вдалось за допомогою Кольорових олівців та свого розуму  зберегти казки від знищення злою чаклункою.
-Чого ми вчилися на уроці?
- Що нового дізналися?
- Яке у вас почуття від того, що ви допомогли багатьом казковим героям?
 Отже, ми-… (молодці!) (слайд 14)