Статистика сайту

Создание сайтов

Головна Уроки Математика Математика. 1 клас. Число і цифра 7. Порівняння предметних множин за кількістю елементів. Додавання чисел у межах 7 за допомогою числового променя та на основі складу чисел

Математика. 1 клас. Число і цифра 7. Порівняння предметних множин за кількістю елементів. Додавання чисел у межах 7 за допомогою числового променя та на основі складу чисел

Мета. Ознайомити учнів з числом і цифрою 7. Вчити писати цифру 7. Вчити зіставляти цифру ті число, число і кількість предметів сукупності. Виробляти вміння порівнювати предметні множини за кількістю їх елементів. Закріплювати знання про склад числа. Виробляти вміння додавати і віднімати числа в межах 7 за допомогою числового променя та на основі складу. Розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість. Виховувати позитивне ставлення до предмета.

Хід уроку


І. Організаційний момент.
     Створення позитивного настрою. Слайд 2
    Продзвенів дзвінок,
    Починається урок.
    В казку вирушим всі разом,
    Перешкоди всі пройдем,
    А хто буде сумувати,
    Із собою не візьмем.
    Дзвени гучніш, учніш,
    І всім хто любить казку,
    Допоможи скоріш.

ІІ. Перевірка рівня засвоєння змісту навчального матеріалу.
    До якої казки вирушаємо дізнаємося, коли виконаємо завдання Зайчика.
1. Завдання. Слайд 3
    1. Полічіть від 1 до 6; від 6 до 1.
    2. Назвіть сусідів чисел: 2; 5.
    3. Назвіть число, наступне до числа 2.
    4. Назвіть число, попереднє до числа 6.
    5. Розташуйте числа за порядком.
2. Молодці! Виконали завдання Зайчика на відмінно. Підказка від Зайчика. Слайд 4

ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1.    Завдання.
1. Назвіть число, попереднє до числа 6.
2. Назвіть число, наступне до числа 6.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

V. Вивчення нового матеріалу.
Розглянути спосіб утворення числа 7.
1. Вступна бесіда. Слайд 5
    1. Скільки тваринок у рукавичці?
    2. Яким є Ведмідь?
    3. Скільки всіх тваринок?
2. Виконання №1 за підручником.
    1. Скільки тваринок справа від кульки?
    2. Яким є Кіт?
    3. Скільки тваринок на малюнку?
    4. Як утворилось число 7?
3. Виконання № 1 за зошитом із друкованою основою.
ВИСНОВОК: 6 та ще 1, то стане 7.

ФІЗХВИЛИНКА

Розглянути місце числа 7 у ряді натуральних чисел.
1. Завдання від Ведмедика.
    1. Яке число найбільше?
    2. Яке число найменше?
    3. Назвіть усі числа, менші ніж число 7.
2. Виконання №4 за підручником.
    1. Назви «сусідів» числа 4.
    2. Яке число наступне за числом 6?
    3. Яке передує числу 5?
    4. А числу 7?
Ознайомлення із цифрою 7.
1.Завдання від Лисички. Слайд 6
    Лисичка дуже хоче, щоб ми навчилися писати цифру 7.
    На що схожа цифра 7?
ВІРШ
    Сім – ніби гострая коса,
    Коси, коса, доки роса.
2. Написання цифри 7.
    1. Розглянути схему написання цифри у підручнику.
    2. Кілька разів написати цифру у повітрі.
    3. Відпрацювати написання цифри у зошиті з друкованою основою.

ФІЗХВИЛИНКА

VІ. Закріплення знань і способів дій.
1. Робота за підручником
    1. Виконання №2
         Порівняй кількість предметів.
         Записати у робочому зошиті результат порівняння. (7>3;  7>6)
       2. Виконання №3
            Виконати додавання за допомогою числового променя.
              2 + 4 + 1                                      3 + 3 + 1

VІІ. Підсумок уроку.
1.    У якого числа сусідні числа 5 і 7?
2.    Яке число об’єднує райдугу і музику?
3.    Сім – ця цифра чарівна,
У казках живе вона.
       В яких казках зустрічається число 7?   Слайд 8
   МОЛОДЦІ Слайд 9
    (Розмальовку в подарунок)