Статистика сайту

Создание сайтов

Головна Уроки Математика Математика. 1 клас. Число 8. Цифра 8. Склад числа 8

Математика. 1 клас. Число 8. Цифра 8. Склад числа 8

Мета:  Познайомити учнів з числом і цифрою 8. Повторити і закріпити навички рахунку в межах 7. Розвивати логічне мислення, мову, творчі здібності. Збагачувати знання про навколишній світ.  Виховувати пізнавальний інтерес до предмету математики.
Обладнання: картки з цифрами, лічильний матеріал, геометричний матеріал, слайди для вивчення складу числа 8.

Хід уроку

І.    Організація класу.
Наш урок цікавим буде!
Казку люблять усі люди!
І дорослі, і малі,
Тобто, й наші школярі.
Будемо ми працювати,
Й руку вправно піднімати.
Казка кличе нас до дій,
Починаємо мерщій!

  1.   Повторення та закріплення вивченого матеріалу.

1. Усний рахунок
-Сьогодні до нас на урок, разом з осінню, завітав їжачок- лісовичок. Він вас запрошує в подорож на лісову галявину. Подивіться скільки в нього друзів.
- Як їх можна порахувати? Що треба зробити?
- Хто стоїть третім?П’ятим ?
- Яким по порядку стоїть зайчик? сова?
-Назвіть звірів, які розташувались правіше від мишки?Лівіше?

2.Після осені розпочинається зима. І звірі готуються до холодів. Як це вони роблять?
  Послухайте, яким дбайливим господарем виявився їжачок. Носить на зиму у свою комірку і бурячки, і грибочки. Розв’яжемо віршовані задачі.


Ішов їжак, знайшов буряк,
Знайшов ще шість –                         
З сім’єю з’їсть.                          
Ну, то скільки буряків
Усього у їжаків?

У лісочку на горбочку
Вдень з’явились два грибочки.
А під вечір знову п’ять.
Хто зумів порахувать?

Три грибочки білка швидко
Понесла в своє дупло.
А у ньому зберігалось
Чотири грибочки вже давно.
А тепер скажіть ви нам:
Скільки всіх грибочків там?

  1.   Оголошення теми, мети уроку.
    1. Створення проблемної ситуації.
    -Діти, до їжачка в гості прийшло 7 друзів. А якщо ми порахуємо ще й їжачка, то скільки звірів буде? А як отримали 8?
    То над якою темою ми з вами сьогодні будемо працювати?
    -Число  8. Цифра 8. Склад числа.
  2.   Робота над новою темою.
    1.Пояснення вчителя. ( вчитель демонструє малюнки, предмети)                                                       

Цифра вісім-два кільця
Без початку і кінця.    
Вісім пелюсток у квітки.
Вісім в кубика вершин.
Вже о восьмій учні в школі, не порушують режим.

Припиняйте, друзі, галас!
Цифру вісім пишем  зараз.

2. Хвилинка каліграфії.( Робота в зошитах ст.28 )
-Починаємо чаклувати…
Вісімку, як два писати.                  8
Біля нижньої лінії хвостик назад закругляємо
І обидва кінці дуже вправно з’єднаємо.
Пошук закономірності і продовження написання цифр.

3. Робота в парах.(моделювання на фішках доміно складу числа 8)
- Розгляньте плитки доміно. Знаючи, що сума кружків повинна дорівнювати восьми, домалюйте кружечки.

4. Узагальнення виконаної роботи.
-Дітки, зробіть висновок, як можна отримати 8?

 -Їжачок щиро дякує вам за роботу.
-І просить вас ще йому допомогти зробити запаси на зиму.
1.    Геометричний матеріал.
 У мами Геометрії був неслухняний синочок квадрат. Вона його  тріпала за вушки. Він вирішив відрізати собі  вушка.
- Яка геометрична фігура получилася? Восьмикутник.

ІV.     Підсумок уроку.