Дистанційне навчання

З чим у вас асоціюється 2020 рік? Карантин. Зачинені школи и дитсадки. Немає або стає значно менше роботи. Не працюють магазини. Невдоволення. Лякливість. Розгубленість. І в цих нових реаліях відбулось розповсюдження дистанційного навчання. Чим воно гірше и краще стаціонарних умов набуття знань? Як відноситись до нього? Що робити с цим особливим процесом і до чого готуватись?


Умови пандемії: чого очікувати від освітян?


В умовах карантинного режиму щодо СOVID-19 дистанційне навчання стає базисом для набуття знань у ВУЗах і не тільки. Міністерством освіти та науки прийняте рішення, що «дистанційка» відбуватиметься з осені і в школах, як тільки регіон попадатиме у червону зону за показниками захворювань. Реалії життя вказали, що дистанційне навчання може стати довгостроковим процесом та замінювати собою очну і денну форми навчання.


Що таке дистанційне навчання


Віддалена взаємодія між вчителем та учнями називається дистанційним навчанням. Останнє відображає всі приналежні учбовому процесові компоненти (мету, зміст, методи, форми та засоби навчання). Його особливість — у формі реалізації. Для передачі знань і проведення контролю над їх засвоюванням задіяні інтернет технології та інші засоби, що передбачають інтерактивність.

Основа дистанційного навчання — самостійна форма засвоєння інформації. Головний засіб передачі контенту — інформаційні технології.

На даний час є 2 типи основних елементів для проведення дистанційного навчання:

  • середа передачі інформації (не тільки інтернет, а й телебачення, радіо та пошта);
  • методи, які залежатимуть від технічної середи обміну контентом.

Дітки можуть навчатись як в офлайн-, так і  в онлайн режимі.


3 переваги дистанційного навчання


Беручи до уваги, що дистанційне навчання стає реаліями життя, треба цінувати його переваги:

  1. Економність. Наявність техніки у кожного учня та в домі, де він проживає, дозволяє проводити навчання без додаткових витрат. Також немає потреби у витратах на переміщення за рахунок транспорту.
  2. Дальність взаємодії. Учні отримують знання у будь-якому місці. Виїзди за межі населеного пункту, переміщення у країні та за її межами не є перепоною для отримання знань.
  3. Гнучкість. Дитина може навчатись (за умови забезпечення офлайн навчального процесу) у той час, як вона готова (з 10-тої години, після обіду тощо). Якщо учень погано себе почуває чи не хоче декілька годин сідати за уроки — не біда. Дистанційне навчання стає такою рятувальною шлюпкою, у яку «завжди можна сісти».


5 переваг дистанційного навчання для учнів молодших класів


Звісно, що для молодших школярів також є свої переваги у дистанційному навчанні:

  1. Сучасність. Сучасні методи і форми навчання, використання інтерактивної форми навчання та багато інформації через інтернет цікаві для школярів, особливо молодших, які ростуть у світі, «обставленому» технікою.  
  2. Секретність. Діти не знають оцінок однокласників. Вони зорієнтовані виключно на свої досягнення. І не порівнюють себе з «Васьком, Петром чи Катрусею».
  3. Самостійність. Дистанційне навчання схоже з самостійною роботою, але під керівництвом вчителя. При цьому, останній не знаходиться на «відстані витягнутої руки», проте його допомога — безцінна і відчувається навіть у дрібницях.
  4. Цілеспрямованість. Взяти себе в руки, відкласти всі «домашні цікавинки», сісти за урок, не чуючи дзвінка, поставити за мету отримати нові знання — все це вчить ставити і досягати мету.
  5. Комфорт часу. Обирати для себе найкращий час для навчання, не вставати зранку та не витрачати сили на дорогу до школи, — що може бути комфортнішим? В умовах дистанційного навчання молодші школярі можуть підбирати для себе оптимальну швидкість засвоєння нових знань і не бути «прив’язаними» до темпу роботи всього класу.

Батьки повинні відноситись до дистанційного навчання як сучасної технології, яка має свої переваги. Для дорослих людей такий підхід залишиться інноваційним. А для сучасних дітей може стати звичайними реаліями життя, які задіють комп’ютер та телекомунікації.

Rating 3.5 (2 Votes)