1 вересня День знань

Rating 5 (1 Votes)

Привітання до Дня знань у віршах, прозі, хвилюючі промови батьків випускників зі сльозами в голосі, трепетні побажання першої вчительки, підбадьорливі оплески несміливим кумедним першачкам, і море квітів — таким є свято 1 вересня. Традиції та святкування 1 вересня не міняються десятиліттями. Щороку початок вересня шкільним дзвоником скликає у світ знань допитливих дітей різного віку.


У дитячих садочках 1 вересня розпочинається зі знайомства із групою, вихователем та нянею. У школах — із привітань з Днем знаньна урочистій лінійці. В університетах 1 вересня проводять презентації факультетів, викладачі бажають студентам цікавого навчального року, пояснюють план на семестр, знайомлять із дисциплінами. Ну, а вже після 12 години у День знань у парках, скверах, кафе та біля фонтанів галасливі гурти школярів, батьків фотографуються на згадку, ділячись враженнями про літо та планами на перший семестр.


Історія свята 1 вересня

Традиційно новий навчальний рік у християн розпочинався восени з вересня, разом із новим роком. Але календарна реформа Петра I змістила початок нового року на 1 січня. Чому ж школи не перейшли на новий лад? Річ у тому, що більшість навчальних закладів для дітей діяли в той час при церквах або утримувались на кошти релігійних громад. Духовенство неохоче сприймало нововведення Петра. Тому й надалі розпочинало навчальний рік саме з вересня.


З приходом радянської влади, а разом із нею й обов’язкової початкової освіти, усі діти віком 8-10 років мали йти до школи восени.


Але День Знань у різних навчальних закладах відбувався по-своєму. Так, діти у міських школах поверталися за парти із середини вересня. А сільські дітлахи долучались до шкільної науки вже з кінця жовтня, по завершенні робіт у полі, на городі. У 1935 р. з метою уніфікації шкільної системи освіти була прийнята спеціальна постанова. Згідно з цим нормативним документом Початок нового навчального року (День знань) був єдиним для усіх навчальних закладів — 1 вересня.

Be the first to comment