Діти не їдять: українці скаржаться на нове меню від Клопотенка у садах та школах

Rating 5 (1 Votes)

З 1 січня в українських школах та дитячих садках перейшли на нове оновлене меню. Його розробляла дружина президента Олена Зеленська та відомий кулінар Євген Клопотенко. Але нове харчування сподобалося далеко не всім, деякі батьки обурюються, що діти зовсім не готові до такого кардинального переходу і взагалі не хочуть їсти таку їжу.


Як раніше запевняли Зеленська та Клопотенко, у новому меню поступово відмовляться від великої кількості солі та цукру. Також говорили, що кількість "молочки", овочів та м'яса буде збільшено.


Але насправді виявилося зовсім не так. Наприклад, із меню садків молочні каші зовсім зникли. Їх замінили гарнірами із фруктовими підливами. Не всі діти готові до таких кардинальних змін.


У коментарях до посту Євгена Клопотенка про харчування батьки висловили свою думку щодо оновленого харчування. В основному - батьки незадоволені. Вони пишуть, що діти повертаються додому голодними.


  • Дитина прийшла з дитячого садка голодною. Якщо раніше дитина не їла з ранку молочну кашу, то могла спокійно з'їсти хліб з маслом і сиром і запитати чаєм і до обіду спокійно дожити. Тепер олію не дають, чай та компот без цукру. Суп на воді з плаваючою трохи картоплею і морквою. М'яса нуль, пів яйця на день. Що за дієта для малюків, приходять додому та по 2 рази їдять. Цілий день голодні.
  • В Одесі вже в садах прибрали сіль цукор взагалі та хліб. Вважаю це маренням. Діти і так маленькі погано їдять, а ще й не солоне та не солодке. Я не говорив, що там треба прямо насолювати і кілограмами сипати цукор, але й прибирати повністю теж не варіант. Натомість порції зменшили ціну з 37 грн підняли до 45 тому, що овочі додали.
  • Ще буряк варений на тертці натертий без солі та краплі олії. Жодна дитина не доторкнулася до їжі, дві людини вирвало.
  • У садочках то взагалі кошмар, сплачуєш за цілий місяць харчування, а дитина максимум шматок хліба з'їла. Бо не "менше солі і цукру", а він взагалі відсутній.


Але є й ті, хто вважає, що таке меню дуже корисне і незабаром діти навчаться їсти такі продукти.


Я лікар ендокринолог і дедалі частіше зустрічаюся з дитячим ожирінням. Тому дякую вам за вашу роботу!!


Людям завжди не подобається щось нове. Дітям усім не догодиш навіть удома. Кухарі переважно старої школи-пту. Місцева влада маніпулює цінами. Наберіться терпіння, незважайте на безпідставну критику. Успіхів.


Потрібно починати з себе, перестаньте купувати дітям, кока колу, чіпсі, чупа чупсі, Барні, у який хіматоз. Якщо їсти звичайну їжу, то діти привикають. Мої їсти кашу вівсяну з молоком без цукру і нічого, а як хтось додати цукор, не їсти.
 
Що каже сам Євген Клопотенко
У своєму посту в Instagram кулінар ще раз нагадав, що сади та школи з 1 січня перейшли на оновлене харчування, але зазначив, що знає, що багатьом це не подобається.


"Це моя ініціатива, щоб у школах знали, що і як готувати за новими правилами (уважно ми прийняли продукти, які школи реально можуть купити і ситуацію з обладнанням). Рецепти затвердили ДПС та МОЗ (+ рекомендували їх на національному рівні). Так школи отримали вибір: самим створювати меню у норми чи складати його на основі розроблених нами рецептів", - написав він.


За словами Клопотенка, у садах та школах не повинні різко відмовлятися від солі та цукру у стравах, це має відбуватися поступово. Також він розповів батькам, що вони можуть перевірити, чи страви у школі (саду) відповідають тим, які він розробляв. Якщо ви знайшли порушення – ви маєте право звернутися до Держпродспоживслужби.

Євген погодився, що, можливо, не всі кухарі мають достатню кваліфікацію. Для них у регіонах будуть проводитись онлайн-тренінги.

Be the first to comment