Карантин буде продовжений на більш м'яких умовах

Rating 5 (1 Votes)

Загальні умови адаптивного карантину, який уряд має намір ввести до 30 квітня, будуть більш м'якими.

 

Як передає Укрінформ, про це на зустрічі з членами Європейської бізнес-асоціації сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

 

«Ми вже розробили відповідний нормативний акт, яким регламентуються надалі все карантинні обмеження. Карантин плануємо продовжувати до 30 квітня, також будуть загальні умови, які будуть м'якше, ніж на сьогоднішній день. Ми зм'якшуємо їх виходячи з сьогоднішньої ситуації », - сказав Степанов.

 

Він зазначив, що жорсткі карантинні обмеження, так званий «червоний» рівень епідопасності може бути введений на території того чи іншого регіону, якщо одночасно два показники перевищують норму.

 

Як тільки визначаються деякі показники, наприклад 65% заповнених ліжок з киснем, або темпи зростання захворюваності за останні 7 днів перевищують 50%, якщо одночасно два критерії перевищують встановлені норми, то на території області, регіону вводяться жорсткі карантинні обмеження. Головна мета - щоб не було колапсу медичної системи », - підкреслив Степанов.

 

За його словами, зараз жодна область або регіон не відповідають критеріям, за якими вводиться червоний рівень епідопасності. У той же час, за словами Степанова, при введенні обмежень не передбачається заборона руху громадського транспорту.

 

«Громадський транспорт ми не будемо закривати», - сказав Степанов.

 

Нагадаємо, 3 лютого прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що епідемічна ситуація в Україні дозволяє повернутися до моделі адаптивного карантину.

 

За словами прем'єра, в найближчі дні уряд прийме рішення про встановлення в регіонах різних рівнів епідемічної небезпеки - зеленого, жовтого, помаранчевого і червоного.

Be the first to comment