Нещеплені вчителі мають право працювати в школах - омбудсмен

Rating 5 (1 Votes)

Вчителів, які не отримали вакцину від COVID-19, не мають права не допускати до роботи. Про це заявив освітній омбудсмен Сергій Горбачов у вівторок, 10 серпня.

 

"Вакцинація педагогічних працівників не є обов'язковою: як і для всіх інших громадян вона залишається добровільною. Тому керівник навчального закладу не має права обмежувати доступ до роботи в школі вчителі, який не отримав щеплення. Саме тому як посадова особа я буду діяти в рамках чинного законодавства і захищати права педагогічних працівників, якщо директора не допускатимуть їх до роботи ", - написав Горбачов.

 

При цьому омбудсмен нагадав, що з 5 серпня 2021 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 № 787 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236". Тепер якщо в навчальному закладі провакцинували лише 20% працівників - в "жовтому", "помаранчевому", "червоному" рівні епідемічної безпеки такий заклад буде зобов'язаний працювати дистанційно.

 

У той же час Горбачов підкреслив, що вакцинація від COVID-19 є важливою серед вчителів.

 

"Як громадянин я підтримую вакцинацію і вважаю, що вакцинуватися повинні не тільки більше педагогів, а всіх громадян в цілому. Вакцинований працівник навчального закладу не тільки сам набагато менше ризикує і істотно краще захищений від важкого перебігу хвороби, а й захищає інших працівників і учнів. але цей захист не буде достатньо ефективною, якщо не провакцинуються підходяще для створення колективного імунітету кількість працівників ", - зазначив Горбачов.

Be the first to comment