Школам радять підготуватися до дистанційного навчання

Rating 5 (1 Votes)

Про це йдеться в методичних рекомендаціях Міністерства освіти і науки з викладання навчальних предметів в 2020/21 навчальному році.


«У зв'язку зі світовою викликом щодо епідеміологічної ситуації, яка має місце і в Україні, і необхідністю введення карантинних заходів для запобігання поширенню вірусних хвороб, при плануванні організаційних заходів, що забезпечують освітній процес, в тому числі і під час календарно-тематичного планування з предметів важливо врахувати можливість організації освітнього процесу в рамках навчального року в умовах карантину », - відзначають в Міністерстві освіти і науки.

Для організації дистанційного навчання в цей період в МОН пропонують скористатися методичними рекомендаціями, представленими в листах МОН від 23.03.2020 № 1 / 9-173; від 16.04.2020 № 1 / 9-213; методичними рекомендаціями «Організація дистанційного навчання в школі».


У Міносвіти зазначають, що школа може організувати дистанційне навчання за допомогою: поєднання онлайн-занять через Zoom, Skype, Instagram, Google, Hangouts; заздалегідь записаних відеоуроків, презентацій від вчителів або з зовнішніх освітніх ресурсів; ретельно підібраних завдань для самостійної роботи з подальшою перевіркою; використання безкоштовних веб-сервера та платформ, наприклад, Google, Classroom, Moodle, Microsoft Teams.


Дуже важливою є чітка система організації навчання в школі з самостійною роботою з матеріалом (розклад, критерії оцінювання, узгодження кількості контрольних робіт (не більше 3 на тиждень), врахування вікових особливостей щодо виконання домашніх завдань).


Домашні завдання повинні бути посильними для самостійного виконання дітьми, мати чіткі поради та інструкції.

Також в Міносвіти звертають увагу на важливість продовження навчання педагогів в напрямку освоєння інформаційних технологій і їх ефективного використання в роботі.


«В умовах нового формату освітньої діяльності в Україні рекомендуємо вчителям закладів загальної середньої освіти вдосконалювати також цифрові компетентності, які активізують пізнавальний інтерес учнів до використання додаткових навчальних матеріалів, розміщених на освітніх електронних ресурсах. Актуальність даного питання підтверджена використанням дистанційної форми навчання в період карантинних заходів на території України », - відзначають в МОН.


Актуальною формою навчання є також розміщення записів відеоуроків з різних навчальних предметів, презентацій, відеоконференцій, інформування учнів і батьків про освітні ресурси, що сприятиме кращому засвоєнню знань учнів з різним рівнем підготовки.


Важливо, щоб у учнів були чіткі інструкції до завдань, які необхідно виконати, і був вільний доступ до навчальних матеріалів.


«Якщо вчитель чітко спланує роботу, визначиться як буде проводити дистанційне навчання, які цифрові сервіси буде використовувати, підготує / використовуватиме якісні навчальні матеріали та організовує зворотний зв'язок з учнями, то таке навчання забезпечить необхідну якість освітніх послуг», - відзначають в Мінстерства освіти і науки.


Для забезпечення якісного виконання освітніх програм в умовах очного і дистанційного навчання у відомстві пропонують під час календарно-тематичного планування в навчальних програмах і календарно-тематичних планах виділити ключові теми, на яких ґрунтується подальша обробка програмного матеріалу.


«Це дозволить без порушення системи програмних вимог ущільнювати, оптимізувати вивчення предмета, концентрувати увагу на відпрацюванні позицій, які повинні забезпечити якісну самостійну роботу учнів в умовах дистанційного навчання», - йдеться в рекомендаціях МОН.


При виборі на початку навчального року навчально-методичного комплексу для вивчення предмета вчителям радять передбачити можливості використання засобів і інструментарію дистанційного навчання в умовах очного навчання.

Джерело

Be the first to comment