Школи самі будуть вирішувати, коли розпочинати канікули, – МОН

Rating 5 (1 Votes)

Школи будуть самостійно визначати, коли саме закінчити навчальний рік і коли почати канікули, про це йдеться в листі-роз’ясненні Міністерства освіти і науки України від 27 квітня 2021 року, передає портал Osvita.ua.

 

Тривалість навчального року є внутрішнім питанням кожної школи та має визначатися педагогічною радою закладу освіти, йдеться у листі міністерства.

 

Однак все ж є обмеження. Так, у відомстві повідомляють, що згідно з законодавством, освітній процес у закладах загальної середньої освіти має бути організованим у межах навчального року, а він закінчується не пізніше 1 липня.

 

«При цьому структура та тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом», – зазначили в МОН.

 

Там також наголосили, що подібні рішення мають бути ухвалені з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку учнів, а ще з огляду на особливості регіону тощо.

 

«У межах академічної автономії питання організації виконання освітньої програми, навчального плану та освітнього процесу є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогічних працівників», – повідомили у міністерстві.

Be the first to comment