Школи в Україні закриють на карантин після виборів?

Rating 5 (1 Votes)

Число нових випадків COVID-19 в Україні стрімко зростає.


Незважаючи на це, в Кабінеті Міністрів вирішили послабити карантинні обмеження, зокрема не зупиняти роботу навчальних закладів в "червоних" зонах.


Однак тільки в Києві на карантин вже закрито п'ять шкіл і ще 326 окремих класів перейшли на дистанційне навчання. OBOZREVATEL з'ясував, чи правда те, що школи по всій Україні можуть перейти на тотальний карантин вже в жовтні і пов'язано це з місцевими виборами.


Що кажуть в Міністерстві освіти?


На початку вересня в ЗМІ з'явилася інформація, що українські школи готують до переходу на дистанційне навчання вже в наступному місяці. На користь цієї версії говорить і те, що в ВР 18 вересня в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет заявив, що зараз вчителі масово проходять розроблений за підтримки Швейцарії онлайн-курс для переходу на тотальне дистанційна освіта.


Імовірність закриття шкіл на карантин OBOZREVATEL прокоментував глава прес-служби МОН Валентин Колечкін.


"Міністерство освіти і науки України не володіє інформацією про те, що школи після місцевих виборів можуть закрити на карантин. На території регіону або окремої адміністративно-територіальної одиниці, на якій введено" жовтий "," оранжевий "і" червоний "рівень епідемічної небезпеки, додатково можуть застосовуватися обмежувальні заходи. Рішення про це приймає Державна комісія з ТЕБ та НС, а також державні органи та органи місцевого самоврядування ", - уточнив Колечкін.


При цьому в міністерстві підтвердили, що посилено готуються до дистанційного навчання.


"МОН разом з Мінціфри і міжнародними партнерами займаються розробкою проекту" Всеукраїнська школа онлайн ", яка буде функціонувати як онлайн-платформа - з відеоуроками, тестами і завданнями. У нас вже є готова демо-версія. Паралельно ми організуємо процедуру із закупівлі послуги створення контенту , а також ведемо переговори з організаціями дистанційного навчання, які можуть надати матеріали для розміщення. також МОН запропонувало директорам київських освітніх установ, у яких є великий досвід і передові технології для організації роботи, приєднатися до наповнення платформи і запустити пілот в школах ", - розповів глава прес-служби.


Що кажуть в МОЗ?


Заступник міністра охорони здоров'я і головного санітарного лікаря України Віктор Ляшко пояснив OBOZREVATEL, чому в разі карантину не варто прив'язуватися до дати.


"Тут не я повинен припускати, це питання до всіх. Ніхто нікого не буде закривати, якщо ми будемо дотримуватися протиепідемічних норм. Люди їх не дотримуються, поки хтось з їхніх близьких не потрапить до лікарні, особливо в реанімацію. Здається, що це така легка хвороба. Так, багато людей переносять її легко, але в той же час носіння маски - це ще й турбота про оточуючих. Кордон - не вибори або чиєсь бажання, а заповненість ліжок. На сьогодні загальна кількість ліжок в першій і другій хвилі - понад 37 тисяч. З них зайняті 8946, тобто запас ще є. Я б не прив'язувався до дати, тому що на локдаун можна піти як раніше, так і пізніше ", - розповів Ляшко.


На закінчення головний санлікар закликав дотримуватися протиепідемічних норм - носити маски, зберігати соціальну дистанцію і мити руки. На його думку, якщо правила будуть дотримуватися, ніякого жорсткого локдауна бути не повинно.


Що відбувається до школах?


Заступник директора київської гімназії Національного університету імені Драгоманова Лариса Ревка пояснила OBOZREVATEL, що їх заклад повністю готовий до дистанційного навчання.

"На чутки щодо карантину ми не реагуємо, а орієнтуємося на нормативні документи. У нас зараз діти працюють в форматі змішаного навчання. В разі введення карантину будемо працювати дистанційно. Ще з весни використовуємо платформу Microsoft Teams. Цілих класів, відправлених на карантин, у нас немає. коронавіруси хворіє один викладач ", - прокоментувала педагог.


За словами заступника директора, в гімназії все добре із засобами захисту та інтернетом.


Учитель молодших класів київської школи №226 Ірина розповіла в коментарі OBOZREVATEL про поточну ситуацію в своєму навчальному закладі.


"Ні, ми нічого з приводу закриття шкіл на карантин після виборів не чули. Діти хворіють, але в школу коронавірус ніхто не приносив. Принаймні в моєму класі 100% немає - з 22 учнів все на місці. У статистиці по школі бачила, що в деяких класах відсутні по 4-5 дітей, хворіють вчителя. Є у нас і COVID-19: завуч старшої школи отримала позитивний тест, а директор - її чоловік, тому він теж на самоізоляції. у завуча молодшої школи коронавируса немає, але вона була з ними в контакті - всі вони проведуть вдома два тижні. На карантин відправили один клас, в якому захворіла класний керівник. в цілому по школі COVID-19 заразилися два вчителя ", - описала ситуацію педагог.


Про онлайн-курсі, розробленому за підтримки Швейцарії, в школі №226 не чули. Більш того, в навчальному закладі немає навіть інтернету, щоб використовувати Zoom.


"Нас ніхто ні за якою програмі не навчає, ми про неї навіть не чули. Ми вже самі просили показати, як працює Zoom. Так в школі немає Інтернету, про що взагалі мова?" - пояснила вчитель.

Be the first to comment