Шмигаль заявив про підвищення зарплат медикам і педагогам в 2021 році

Rating 5 (1 Votes)

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в проекті бюджету на 2021 рік вистачить коштів на те, щоб на 30% підвищити зарплати медикам і на 26% - педагогам.

 

Про це він заявив сьогодні під час засідання Кабміну, передає Час Пік.

Він зазначив, що 161 млрд грн передбачено на медицину (+30 млрд, або на 65 млрд більше, ніж в 2019-м). За 2 роки на 60% збільшиться фінансування.

 

У той же час міністр охорони здоров'я Максим Степанов з такими оцінками не погоджується. Він зазначив, що для потреб Міністерства на 2021 рік потрібно 296 млрд гривень.

 

"Ми виходили з двох речей. У цій сумі розраховане по кожному конкретному захворюванню. Наприклад, щоб вилікувати людину після інсульту, вартість лікування в залежності від перебігу хвороби може становити від 22 до 118 тисяч гривень. Крім того, це заробітна плата лікарів, медсестер і саніторок. Зарплата лікаря не може бути 7-9 тисяч гривень. Я нікого не хочу лякати, але ми можемо прокинутися в країні, з якої поїдуть всі лікарі туди, де цінують їхню працю. ми розрахували мінімальну зарплату для лікарів - 23 тис. грн, 17 - медична сестра і 12 тис. грн - санітарка. Це базове ЗП для медиків і персоналу ", - сказав він на брифінгу.

Be the first to comment