У Міністерстві освіти пояснили, як в Україні пройде сертифікація вчителів

Rating 5 (1 Votes)

Українським вчителям нагадали, що реєстрація для добровільної сертифікації почнеться вже 18 січня. Перевірка власних здібностей не тільки надасть "відгул" під час наступної атестації вчителів, а й гарантує надбавку в розмірі п'ятої частини від ставки в разі успішного проходження.

 

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

 

"В сертифікації вчителів початкових класів 2021 зможуть взяли участь 2000 педагогів. Відповідний наказ опублікований на сайті МОН. Добровільна реєстрація вчителів розпочнеться 18 січня 2021 і триватиме до 31 січня. Реєстрація може бути припинена достроково, якщо бланки реєстраційних карток-заяв сформують 2000 осіб", - зазначено в повідомленні.

 

При цьому для кожної області і Києва визначено обмежену кількість педагогів, які можуть пройти сертифікацію. Це число залежить від загальної кількості початкових класів в кожному регіоні:

  • в Дніпропетровській і Львівській областях - по 141,
  • в Одеській області - 125,
  • в Києві - 122,
  • в Київській області - 110,
  • в Харківській області - 107.

 

У відомстві нагадали, що сертифікація - це зовнішнє оцінювання професійних компетенцій вчителів. Робиться це, щоб визначити і заохотити вчителів з високим рівнем майстерності, які володіють методиками компетентного навчання і новими освітніми технологіями, а також сприяють їх поширенню.

 

Сертифікація передбачає три етапи:

  •  оцінювання професійних знань і умінь учасників сертифікації;
  •  самооцінки учасником сертифікації власної педагогічної майстерності;
  •  експертна оцінка професійних компетенцій учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їх роботи.

 

До кожного наступного етапу отримують доступ вчителя, які успішно пройшли попередній. Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку в розмірі 20% до зарплати і може зараховуватися як проходження чергової (позачергової) атестації.

 

Сертифікат дійсний три роки.

 

Передбачається, що в майбутньому, з розвитком реформи "Нова українська школа", сертифікація замінить атестацію педагогічних працівників. У минулому році з двох тисяч кандидатів пройшли сертифікацію лише 902 вчителя з тих, хто виявив бажання перевірити власні навички.

 

Про кількість місць для кожного регіону і необхідних для реєстрації документах можна ознайомитися на сайті відомства.

Be the first to comment