У Міноборони розповіли, коли почнуть карати за «ухилення» жінок

Rating 5 (1 Votes)

Військовозобов'язані українки мають стати на військовий облік до кінця 2022 року. Про це заявив начальник Управління персоналу Штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України Ярослав Горбач.


Відповідну заяву він зробив під час прес-конференції щодо роз'яснення положень наказу Міністерства оборони №313 про взяття на військовий облік жінок.


«Керівним складом Збройних сил України проаналізовано, прийнято рішення щодо реалізації взяття на військовий облік військовозобов'язаних жінок. Визначено терміни — до кінця 2022 року провести цю роботу… До кінця 2022 року жоден керівник підприємства, установи, організації, де працюють жінки, які мають стати на військовий облік, а також самі жінки, які мають ставати на військовий облік, доти , однозначно, не притягуватимуться до жодної відповідальності», — заявив Горбач.


За його словами, метою цієї роботи є приведення врахування «людських ресурсів» до вимог чинного законодавства.


«Працівниці, яка не стане на військовий облік, загрожує штраф від 850 (перше порушення) до 1 700 (друге) гривень. Роботодавці (керівнику або уповноваженій особи) – від 5 100 до 8 500 гривень. Нові правила не зачеплять жінок старших 60 років: стаття 28 закону «Про військовий обов'язок» встановлює граничний вік у запасі – до 60-ти.»

Be the first to comment