В Україні хочуть карати вчителів за дитячий булінг у школах

Rating 5 (1 Votes)

Освітній омбудсмен України Сергій Горбачов пропонує законодавчі ініціативи щодо посилення відповідальності за буллінг. Насамперед, на його думку, необхідно розширити відповідальність педагогів та керівників.


Він пропонує запровадити адміністративну відповідальність у вигляді штрафу чи громадських робіт, якщо суд доведе винність у буллінгу.


А якщо керівник навчального закладу не повідомив поліції про випадки буллінгу учасника освітнього процесу, щоб його покарали штрафом або виправними роботами на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.


Омбудсмен вважає, що потрібно закріпити у законодавстві додаткові санкції, крім штрафів у разі буллінгу школяра педагогами. Зокрема:

  • зниження категорії;
  • позбавлення педагогічних та почесних звань;
  • позбавлення надбавок та премій.


На даний момент на сайті парламенту знаходяться три законопроекти щодо вдосконалення законодавства, що стосуються буллінгу — №6393, №6393-1, №6457. Ними, зокрема, пропонується:

  • додати до учасників освітнього процесу також учасників процесу оздоровлення та відпочинку дітей, учасників спортивних змагань та (або) навчально-тренувальних зборів, закладів охорони здоров'я, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку тощо;
  • внести визначення «буллінг» також до інших законів — «Про фізичну культуру та спорт», «Про охорону дитинства», «Про оздоровлення та відпочинок дітей».
Be the first to comment