В Україні набули чинності нові правила карантину

Rating 3.5 (2 Votes)

В Україні з понеділка, 6 грудня, почали діяти нові правила карантину, які насамперед торкнуться невакцинованих українців. Раніше нові правила анонсувала прес-служба МОЗ.

 


Нові обмеження діятимуть і у жовтій, і у червоній зонах, але перебувати на вулиці без документів заборонено всім.

Тепер відвідувати громадські установи у жовтому рівні епіднебезпеки зможуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має відповідний документ: жовтий COVID-сертифікат чи довідку форми про63-О.


Ця ж норма поширюватиметься і на працівників громадських закладів.


Як і раніше, для відвідування громадських закладів можна буде використати негативний тест (дія 72 години) або COVID-сертифікат про одужання.


Для роботи та відвідування громадських установ у "червоній" зоні підійде лише документ про отримання повного курсу вакцинації, негативний тест або сертифікат про одужання.


Також буде зменшено термін дії жовтих COVID-сертифікатів із 120 днів до 30 днів.


"Ми спостерігаємо появу тенденції, коли люди, отримавши першу дозу, не звернулися вчасно за другою. Це означає, що людина не має ефективного захисту від хвороби та її наслідків. З 6 грудня усі громадяни, у яких з дня отримання першої дози вакцини закінчиться цей термін у 30 днів – використовувати жовтий COVID-сертифікат не зможуть”, – пояснила заступник міністра охорони здоров'я України з цифрового розвитку Марія Карчевич.


Чинними для будь-яких рівнів епіднебезпеки залишаються такі норми:

  • робота закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває понад 50% здобувачів освіти та працівників;
  • перебування на вулицях без документів, що засвідчують особу;
  • самовільно залишати місце самоізоляції чи обсервації.
  • Ці правила не скасовуються навіть за наявності COVID-документів.
Be the first to comment