В Україні змінили правила карантину

Rating 0.00 (0 Votes)

В Україні при введенні карантину будуть надані привілеї тим, хто вакцинувався від коронавируса. Про це повідомляє РБК-Україна, з посиланням на рішення Кабміну.

 

Так, згідно з новими правилами, COVID-сертифікат буде мати дві опції, а також містити інформацію про вакцинацію, негативному тесті або одужання від коронавируса.

 

При цьому "жовтий" сертифікат буде мати інформацію про першу щеплення, а "зелений" - про повний курс вакцинації. Сертифікати будуть мати кольорові позначки виключно в цифровому форматі, при цьому паперовий варіант документу не буде кольоровим.

 

Уряд спростив вимоги до роботи навчальних закладів в разі введення "жовтої" зони. Вони продовжать роботу при наявності не менше 80% працівників з "жовтими" або "зеленими" COVID-сертифікатами.

 

При цьому в "жовтій" зоні не будуть діяти обмеження, якщо всі учасники і не менше 80% організаторів заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів будуть мати "жовтий" або "зелений" COVID-сертифікат.

 

Також Кабмін дозволив власникам закладів самостійно вирішувати, чи надавати послуги тільки тим, хто пройшов повний курс імунізації.

У разі введення в регіоні "червоної" зони навчальні заклади будуть працювати тільки якщо 100% працівників педагогічного колективу мають "зелений" сертифікат про вакціанціі.

 

При цьому діючі обмеження "червоного" рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників, працівників і організаторів заходів та працівників кінотеатрів, театрів "зеленого" COVID-сертифікату.

 

Крім цього, при наявності "жовтого" або "зеленого" сертифікату про вакцинацію або одужання від COVID при перетині кордону не потрібно буде проходити самоізоляцію.

 

Нововведення стосується і громадян, які приїжджають з тимчасово окупованих територій.

 

Зміни до постанови №1236 вступлять в силу через сім днів з моменту публікації документа.

Be the first to comment